Археологи на Черкащині досліджують найбільше в Європі поселення трипільців


На Черкащині тривають розкопки найбільшого поселення трипільської цивілізації — поселення "Тальянки". Понад 5 тисяч років тому у ньому мешкали від 6 до 25 тисяч осіб. Про це на своїй сторінці у Faceboоk інформує Державний історико-культурний заповідник "Трипільська культура".

"У цьому сезоні досліджуємо два житла і господарську яму. Працюють співробітники інституту археології НАНУ. Їм допомагатимуть студенти Уманського істфаку, а також культурологи з Києво-Могилянської академії", — сказано у повідомленні. Об этом сообщает riopress.in.ua со ссылкой на СМИ.

Довідка:

У 2002 році було створено Державний історико-культурний заповідник "Трипільська культура" у Черкаській області. До складу заповідника входять території 11 поселень часів трипільської культури. Площа заповідника – 2045 гектарів. Серед них – Тальянки, найбільше в Європі поселення часів трипільської культури – 450 га. Поселення включено до списку найбільших міст в історії людства – en:List of largest cities throughout history.

На Черкащині археологи розкопали посуд, якому майже 6 тисяч років


Джерело статті: “https://galinfo.com.ua/news/arheology_na_cherkashchyni_doslidzhuyut_naybilshe_v_yevropi_poselennya_trypiltsiv_320745.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя